کد خبر: ۱۴۴۴
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۲
با ارسال نامه‌ای برای معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی مطرح شد
رئیس جامعه هتلداران ایران با ارسال نامه‌ای برای معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، پیشنهادات بزرگترین تشکل هتلداری کشور در راستای نرخ‌گذاری تاسیسات گردشگری را مطرح نمود.
به گزارش پایگاه خبری هتل‌جار و به نقل از روابط‌عمومی جامعه هتلداران، رئیس جامعه هتلداران ایران با ارسال نامه‌ای برای معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، پیشنهادات بزرگترین تشکل هتلداری کشور در راستای نرخ‌گذاری تاسیسات گردشگری را مطرح نمود.

متن نامه ارسالی "جمشید حمزه‌زاده" به شرح زیر است:


جناب آقای رحمانی‌موحد 

معاون محترم گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

با احترام پیرو بخشنامه مورخ 04 / 08 / 95 و به استناد ماده 12 آئین‌نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی و نرخ‌گذاری تاسیسات گردشگری مصوب 04 / 06 / 95 هیات محترم وزیران، خواهشمند است به ادارت کل استانی ابلاغ فرمایند در هر یک از تاسیسات گردشگری که موفق به دریافت گواهینامه استاندارد کیفیت خدمات گردشگری شده‌اند، نرخ اتاق، اغذیه و سایر خدمات توسط بهره‌بردار، پیشنهاد شده و پس از تائید تشکل صنفی گردشگری و تائید نهایی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، یک نسخه از آن به منظور نصب در واحد مورد بهر‌برداری ارسال گردد.

ضمنا در خصوص دیگر واحدها پیشنهاد می‌شود موضوع تعیین نرخ به صورت استانی و مشترکا توسط اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و تشکل‌های گردشگری استان انجام شده و هر چه سریعتر تعیین تکلیف گردد.

بدیهی است جامعه هتلداران ایران از طریق تشکل‌های استانی، تمامی مساعی خود را در خصوص اتخاذ تصمیمات مناسب و همسو با سیاست‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بکار خواهد بست.