کد خبر: ۱۴۴۰
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۴
بر اساس نتایج نظرسنجی‌ها مشخص شد
بر اساس نتایج نظرسنجی‌ها، بیش از یک میلیون نفر گردشگر بریتانیایی پس از انتخاب "دونالد ترامپ" به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، تمایلی به سفر به این کشور ندارند.
به گزارش پایگاه خبری هتل‌جار و به نقل از ایسنا بر اساس نتایج یک نظرسنجی، بیش از یک میلیون نفر گردشگر بریتانیایی پس از انتخاب "دونالد ترامپ" به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، تمایلی به سفر به این کشور ندارند.


انتخاب "ترامپ" به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا با واکنش‌های متفاوتی در سراسر جهان رو به‌ رو شده است. برخی احزاب محافظه‌کار از این انتخاب حمایت کرده‌اند ولیکن احزاب سیاسی کشورهای خارجی او را فردی اشتباه برای سیاست و اقتصاد آمریکا می‌دانند؛ رئیس جمهور فرانسه اعلام کرده انتخاب "ترامپ" دوره‌ای از عدم اطمینان و بلاتکلیفی را آغاز کرده است.

بر اساس اعلام نشریه تلگراف، 34 درصد از بریتانیایی‌ها در طول دوران ریاست جمهوری "ترامپ" در آمریکا، علاقه‌ای به سفر به این کشور ندارند.

همچنین در یک نظرسنجی جداگانه که توسط وب سایت رزرو اینترنتی travelzoo انجام شده است، 20 درصد از بریتانیایی‌ها اعلام کردند قطعا آمریکا را در دوران "ترامپ" به عنوان یک مقصد گردشگری در نظر نخواهند گرفت.

در سال 2014 میلادی، 77 میلیون گردشگر خارجی از آمریکا دیدن کردند که بیشترین سهم با 23 میلیون گردشگر از آنِ کانادا بود. مکزیکی‌ها نیز 17 میلیون نفر از گردشگران ورودی آمریکا را به خود اختصاص دادند اما با توجه به تهدید "ترامپ" مبنی بر اخراج مکزیکی‌ها از این کشور و کشیدن یک دیوار در مرز بین این دو کشور، بسیار بعید است امسال چنین شماری از گردشگران مکزیکی وارد خاک آمریکا شوند.