کد خبر: ۱۴۳۴
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۶
حضور مدیرکل هتل "هویزه" تهران در غرفه پایگاه خبری هتل‌جار
مدیرکل هتل "هویزه" با اشاره به نقش تاثیر‌گذار پایگاه خبری هتل‌جار در انعکاس اخبار صنعت هتلداری، وضعیت این صنعت در ایران را به دو دوره تقسیم کرد؛ قبل و بعد از هتل‌جار
به گزارش پایگاه خبری هتل‌جار، سید مهدی حسینی ضمن اشاره به نقش تاثیرگذار رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی موضوعات در حوزه‌های مختلف، پایگاه خبری هتل‌جار را به ویترین صنعت گردشگری و هتلداری ایران تشبیه کرد و اظهار داشت: وضعیت صنعت هتلداری در ایران را می‌توان به دو دوره قبل و بعد از پیدایش "هتل‌جار" تقسیم کرد.

مدیرکل هتل بین‌المللی "هویزه" ابراز داشت: عملکرد پایگاه خبری هنل‌جار به عنوان رسانه خبری صنعت هتلداری در طول این مدت بسیار مطلوب بوده است زیرا با اطلاع‌رسانی مناسب، بسیاری از حقایق مشخص و فعالان و مدیران این حوزه نسبت به مسائل مختلف آگاهی پیدا کردند.

حسینی در ادامه در خصوص انتصاب دکتر "زهرا احمدی‌پور" به سمت رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: دانش مدیریتی بسیار مهم است ولیکن داشتن اطلاعات تخصصی در یک حوزه مانند میراث فرهنگی و گردشگری نیز دارای اهمیت است.

وی ادامه داد: این سازمان دارای سه شاخه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است که هر کدام به سهم خود حوزه‌های بسیار گسترده‌ای هستند.
مدیر هتل "هویزه" با اشاره به اینکه گردشگری دارای روح لطیفی است، خاطرنشان ساخت: ما همچنان دارای فقر فرهنگ و دانش در حوزه گردشگری هستیم و فارغ از ویژگی‌های شخصیتی و مدیریتی خانم دکتر "احمدی‌پور" معتقدم ایشان در فرصت کوتاه باقی‌مانده، نمی‌توانند شناخت زیادی نسبت به بدنه صنعت گردشگری به دست آورند و با همه فعالان این صنعت در بخش‌های مختلف آشنا شوند.

حسینی در بخش دیگری از مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری هتل‌جار، سیاست‌گذاری را حلقه مفقوده صنعت گردشگری دانست و بیان داشت: در برنامه ششم توسعه، سند تحول صنعت گردشگری در نظر گرفته شده که البته راهبردی نیست زیرا در طراحی آن از نظرات متخصصان و کارشناسان این حوزه استفاده نشده است.

وی در پایان به اشاره به اینکه گردشگری پرریسک‌ترین صنعت در دنیاست، گفت: هر اتفاقی که در حوزه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و ... رخ می‌دهد، اولین تاثیر مثبت یا منفی خود را روی صنعت گردشگری می‌گذارد. مانند اتفاقاتی که در کشور ترکیه رخ داد.