کد خبر: ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۸
این خبر تکمیل می‌شود
جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و ورزش و جوانان از صبح امروز در مجلس شورای اسلامی و با حضور رئیس‌جمهور، وزرای پیشنهادی، نمایندگان مجلس و دیگر مقامات کشوری آغاز شده است.
به گزارش پایگاه خبری هتل‌جار، جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و ورزش و جوانان از صبح امروز در مجلس شورای اسلامی و با حضور رئیس‌جمهور، وزرای پیشنهادی، نمایندگان مجلس و دیگر مقامات کشوری آغاز شده است.


با گزارش لحظه به لحظه پایگاه خبری هتل‌جار از این جلسه همراه باشید.

رئیس‌جمهور در خلال صحبت‌های خود در جلسه بررسی صلاحیت سه وزیر پیشنهادی از اقدامات و فعالیت‌های دکتر "مسعود سلطانی‌فر" در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی، تقدیر و وی را فردی شایسته برای تصدی پست وزارت ورزش معرفی کرد.

در این فیلم صحبت‌های رئیس‌جمهور در حمایت از دکتر "سلطانی‌فر" را مشاهده می‌نمایید.

 


آغاز بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در مجلس 

بررسی صلاحیت "مسعود سلطانی‌فر" وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان دقایقی پیش در مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

در جلسه رای اعتماد وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان ابتدا دو نماینده موافق و دو نماینده مخالف هر کدام 15 دقیقه فرصت دارند تا نظرات خود را در مورد "سلطانی‌فر" و برنامه‌های وی برای این وزارتخانه بیان کنند.

بر اساس آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، "مسعود سلطانی‌فر" وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان 30 دقیقه فرصت دارد که برنامه‌های خود را ارائه و در مورد عملکرد و برنامه‌های آتی خود به نمایندگان توضیح دهد.

"مسعود سلطانی‌فر" وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، در دولت یازدهم معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوده است. 

وی که متولد سال 1338 است به عنوان نماینده مردم تهران در شورای شهر نیز انتخاب شده بود که پس از رفتن به میراث فرهنگی از شورای شهر تهران استعفا کرد.


اظهارات موافقان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان

از ساعت 15 و 10 دقیقه بحث و بررسی برنامه‌های مربوط به وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان آغاز شد و در ابتدا مخالفان و موافقان به صحبت در رابطه با "سلطانی‌فر" و برنامه‌هایش پرداختند.

نمایندگان یزد، ایرانشهر، خندباب و کمیجان و همچنین نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، موافقان وزیر پیشنهادی ورزش بودند که به ترتیب پشت تریبون رفتند.


سید ابوالفضل موسوی بیوکی، نماینده مردم یزد به عنوان مدافع "سلطانی‌فر" اظهارتا خود را اینگونه آغاز کرد: ایشان با سابقه فعالیت در 6 استان نسبت به مسائل و مشکلاتش مختلف آشنا و با 2 سال معاونت در سازمان تربیت‌بدنی، نسبت به مسائل ورزش کاملا آگاه هستند.

هوش مناسب، رابطه خوب با دولت، تعامل با جوان‌ها و نگاه مثبت به ورزش از ویژگی‌هایی بود که "بیوکی" درباره "سلطانی‌فر" به زبان آورد.

"مقدسی" نماینده شهرهای خنداب و کمیجان در اراک دیگر مدافع سلطانی‌فر بود. وی گفت: ایشان در همین یک هفته نظرات مثبت زیادی را گرفته‌اند که این‌ها معنا دارد. اینکه این همه ورزشکار مدافع ایشان باشد باید مورد توجه قرار بگیرد.

محمد نعیم امینی‌فر، نماینده ایرانشهر نیز به عنوان یکی از موافقان "سلطانی‌فر" به صحبت پرداخت. وی درباره وزیر پیشنهادی گفت: ایشان در حوزه گردشگری موفقیت‌های بسیاری داشتند که همین موضوع می‌تواند به موفقیت ایشان در توریسم ورزشی کمک شایانی بکند. آقای "سلطانی‌فر" بسیار پرجنب و جوش هستند و همین موضوع می‌تواند به نفع وزارت ورزش باشد.

پروانه سلحشوری، نماینده مردم تهران در نطقی پرشور "سلطانی‌فر" را یک گزینه عالی برای وزرات ورزش دانست و بابت این انتخاب به "حسن روحانی" تبریک گفت.


اظهارات "مسعود سلطانی‌فر" در پاسخ به نمایندگان مجلس شورای اسلامی


پس از نطق مخالفان و موافقان، مسعود سلطانی‌فر در ساعت 16 و 5 دقیقه برای دفاع از برنامه‌های خود به صحنه آمد. 

 

"مسعود سلطانی‌فر" در صحبت‌های خود گفت: از رئیس‌جمهور به خاطر اعتماد دوباره تشکر می‌کنم، با همه آگاهی از چالش‌ها و مشکلات ورزش و جوانان، به لطف برنامه راهبردی بیش از سه ده مدیریت در 6 استان، 12 سال استاندار، 6 سال معاون استاندار، دو سال قائم مقام سازمان تربیت‌بدنی، مدیریت کوتاه‌مدت در شورای شهر و همچنین سه سال ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که موفق شدیم در این مدت سازمان بی سر و سامان را به وضعیتی برسانیم که به عنوان دستگاه نمونه کشور انتخاب شد، آمادگی قبول این مسئولیت را دارم.


وی ادامه داد: با اتکا به حمایت شما نمایندگان محترم، آماده‌ام مدیریت راهبردی را به کار بگیرم، وجوه جوانان را به رسمیت بشناسم و گنج رایگان وجود آنها را به راحتی ازدست ندهم و با اعتماد به نسل جوان، همراهی آنها در پیمودن مسیرهای مختلف جلب کنم.