کد خبر: ۱۳۹۶
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۴
جدیدترین اظهارنظر دو گزینه اصلی ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
دکتر "جمشید حمزه‌زاده" و "حیدر ابراهیم‌بای‌سلامی" که این روزها به عنوان گزینه‌های اصلی تصدی ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری معرفی شده‌اند در اظهاراتی جداگانه به بیان ویژگی‌ها و خصوصیات مورد نیاز رئیس این سازمان پرداختند.
به گزارش پایگاه خبری هتل‌جار و به نقل از همشهری آنلاین، دکتر "جمشید حمزه‌زاده" و "حیدر ابراهیم‌بای‌سلامی" که این روزها به عنوان گزینه‌های اصلی تصدی ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری معرفی شده‌اند در اظهاراتی جداگانه به بیان ویژگی‌ها و خصوصیات مورد نیاز رئیس این سازمان پرداختند.


جمشید حمزه‎زاده، رئیس جامعه هتلداران ایران كه از او به عنوان یکی از گزینه‌های تصدی ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور نام برده می‌شود در رابطه با ویژگی‌های رئیس این سازمان اظهار داشت: رئيس اين سازمان بايد فردی باشد كه از تخصص لازم برخوردار است. متأسفانه از زمان ادغام اين سازمان، افرادی به رياست رسيدند كه سياسی بودند و سازمان را در ادوار مختلف از ايفای نقش اصلی بازداشتند. پس بايد فردی رئيس باشد كه در بطن سازمان بزرگ شده و به دور از مسائل حاشيه‌ای باشد.

حمزه‌زاده همچنین اظهار داشت: سازمان ميراث فرهنگی از سازمان‌های اصلی و بزرگ است كه بحث گردشگری، صنايع‌دستی و ميراث فرهنگی را ‌كه هركدام نياز به وزارتخانه دارند، پوشش می‌دهد ولیکن گردشگری از اولويت‌های رئيس‌جمهور است.غلام‌حيدر ابراهيم‌بای‌سلامی، مدير هلدينگ گردشگری سازمان تأمين اجتماعی ( هگتا ) كه از او به عنوان یکی از گزینه‌های تصدی ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور نام برده می‌شود در رابطه با ویژگی‌های رئیس این سازمان اظهار داشت: فردی كه رئيس سازمان ميراث فرهنگی، صنايع‌ دستی و گردشگری می‌شود بايد نگرش فرهنگی و اقتصادی با تسلط بر پروژه‌های ملی، منطقه‌ای و بين‌المللی داشته باشد. 

وی ابراز داشت: رئيس سازمان بايد مسائل فرهنگی و گردشگری جهان را بشناسد و در يك تحليل تطبيقی، جايگاه ايران را مشخص و آن ‌را ارتقا ببخشد.

مدیرعامل هلدینگ گردشگری سازمان تامین اجتماعی گفت: سازمان ميراث فرهنگی در نظام سياسی، اجتماعی و اقتصادی جامعه كنونی ايران با بحث ميراث فرهنگی، احراز هويت ملی و تاريخی ايرانی - اسلامي در فرايند جهانی شدن اهميت زيادی دارد و گردشگری در كنار ميراث فرهنگی با حفظ و تعالی آثار، موجب پيشرفت جامعه است.