کد خبر: ۱۳۸۸
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۲
وظیفه دشوار دولت در انتخاب رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
پس از مطرح شدن نام دکتر "مسعود سلطانی‌فر" برای تصدی وزارت ورزش و جوانان، گزینه‌های زیادی برای جانشینی وی و تکیه بر مسند ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به گوش می‌رسد که شاید بتوان در یک نگاه کلی این افراد را در دو گروه قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری هتل‌جار، پس از مطرح شدن نام دکتر "مسعود سلطانی‌فر" برای تصدی وزارت ورزش و جوانان، گزینه‌های زیادی برای جانشینی وی و تکیه بر مسند ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به گوش می‌رسد که شاید بتوان در یک نگاه کلی این افراد را در دو گروه قرار داد.

گروه نخست، مدیران و معاونان پیشین و کنونی میراث فرهنگی هستند که در برهه‌هایی مناصب بزرگی در این سازمان داشته و کارنامه مشخصی از خود به جای گذاشته‌اند. در این میان می‌توان به افرادی مانند "محمد مهدی حجت"، "سید محمد بهشتی"، "مرتضی رحمانی‌موحد" و "سعید شیرکوند" اشاره کرد.

گروه دوم اگرچه جایگاه مدیریتی و اجرایی زیادی در این سازمان نداشته‌اند، ولیکن سوابق خوب و چشم‌گیری در حوزه گردشگری و هتل‌داری در دیگر مجموعه های مطرح کشور داشته‌اند که از میان آنان می‌توان از "غلام‌‌حیدر ابراهیم‌بای سلامی" و همچنین "جمشید حمزه‌زاده" نام برد.

به هر صورت باید منتظر ماند و دید که دولت، سکان ریاست بر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور را به کدام گروه خواهد سپرد؛ اتکا به تجارب گذشتگان یا اعتماد به نیرو و اندیشه تازه نفسان.