کد خبر: ۱۳۷۹
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
رحمانی‌موحد، بای‌سلامی، مسجدجامعی، بهشتی، حمزه‌زاده یا ....
با معرفی دکتر "مسعود سلطانی‌فر" به مجلس شورای اسلامی به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، گمانه‌زنی‌ها برای انتخاب جایگزین او در سازمان میراث فرهنگی آغاز شده است. با پایگاه خبری هتل‌جار همراه باشید.
به گزارش پایگاه خبری هتل‌جار، با معرفی دکتر "مسعود سلطانی‌فر" به مجلس شورای اسلامی به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، گمانه‌زنی‌ها برای انتخاب جایگزین او در سازمان میراث فرهنگی آغاز شده است. با پایگاه خبری هتل‌جار همراه باشید.

سازمان ميراث فرهنگی، صنايع‌ دستی و گردشگری از ابتدای شکل‌گیری در سال 1376 تاکنون 9 رئیس را به خود دیده است. سيد محمد بهشتی حدفاصل سال‌های 76 تا 83، حسين مرعشی از سال 83 تا 84، اسفنديار رحيم‌مشايی بین سال‌های 84 تا 88، حميدرضا بقايی از سال 88 تا 90، روح‌الله احمدزاده کرمانی یک دوره بسیار کوتاه در سال 90، حسن موسوی دوره یکساله 90 - 91 ، محمد شريف‌ملک‌زاده از سال 91 تا 92، محمدعلی نجفی یک دوره کوتاه از شهريورماه 92 تا بهمن همین سال و مسعود سلطانی‌فر از سال 92 تاکنون سکان مدیریت سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را به دست داشته‌اند.مسعود سلطانی‌فر، رئيس كنونی سازمان ميراث فرهنگی كه در حال آزمودن شانس مجدد خود براي وزارت ورزش و جوانان است، ديروز نیز در دفتر كار خود در سازمان ميراث فرهنگی، صنايع‌دستی و گردشگری حاضر نشد.

با رفتن احتمالی سلطانی‌فر، گمانه‌زنی‌ها برای تصدی پست ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور آغاز شده و در همین مدت کوتاه گزینه‌های متعددی برای جایگزینی او مطرح شده‌اند.


جدی‌ترین گزینه‌ها؛ رحمانی‌موحد، بهشتی، رضایی‌بابادی و صالحی امیری

از مرتضی رحمانی‌موحد به عنوان جدی‌ترین گزینه جانشینی سلطانی‌فر نام برده می‌شود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی با توجه حضور در بدنه این سازمان و آشنایی با سیاست‌های فعلی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین تاکید رئیس‌جمهور در مراسم روز جهانی گردشگری بر این موضوع که نام سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید از آخر به اول خوانده شود از شانس بالایی برای ریاست این سازمان برخوردار است.


سید محمد بهشتی، رئیس فعلی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری که پیش از این نیز بین سال‌های 76 تا 83 ریاست سازمان میراث فرهنگی را بر عهده داشته، یکی دیگر از گزینه‌های احتمالی است.

عضو فعلی شورای عالی میراث فرهنگی و رئیس کمیته ملی "ایکوم" ایران به رغم شانس بالایی که برای تصدی پست ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دارد از این موضوع ابراز بی‌اطلاعی نموده است.


همچنین روز گذشته پایگاه خبری آفتاب کرمانشاه از مهندس "ابراهیم رضایی‌بابادی" استاندار سابق کرمانشاه، مدیرعامل فعلی کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی جمهوری اسلامی ایران و مدیر ملی پروژه واگذاری طرح‌ها و پروژه‌های ملی نیمه‌تمام عمرانی به بخش غیردولتی به عنوان گزینه جدی برای جایگزینی "مسعود سلطانی‌فر" در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نام برد.


همچنین پس از اینکه طی روزهای گذشته همواره از "صالحی امیری" به عنوان وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی برای جانشینی "علی جنتی" نام برده می‌شد بر اساس اخبار منتشر شده که البته هنوز به تائید نرسیده، وی به جای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواهد رفت و سکان هدایت این سازمان را در دست خواهد گرفت.
گزینه‌های مبهم؛ جنتی، مسجد جامعی، حناچی و حجت

"همشهری‌آنلاین" در گزارش که دیروز و با موضوع گزینه‌های احتمالی جایگزینی سلطانی‌فر، منتشر کرد از علی جنتی، وزیر مستعفی فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین "پیروز حناچی" معاون فعلی وزارت مسکن، راه و شهرسازی برای تصدی این پست نام برد که البته بر اساس اعلام همشهری از این گمانه‌زنی از اعتبار چندانی برخوردار نیست.

احمد مسجد جامعی، عضو فعلی شورای شهر تهران و وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از گزینه‌های احتمالی تصدی پست ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است که انتخاب او هم در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

محمدمهدی حجت که از جمله بنیان‌گذاران سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری محسوب می‌شود نیز برای تصدی ریاست این سازمان دارای شانس است.

حجت در دوره کوتاهی از آغاز ریاست "محمدعلی نجفی" در سازمان میراث فرهنگی تا استعفای وی، سمت قائم‌مقام این سازمان را بر عهده داشت.


سایر گزینه‌ها؛ حمزه‌زاده، بانک، بای‌سلامی و مهرعلیزادهبر اساس شنیده‌ها و اخبار واصله به پایگاه خبری هتل‌جار، افرادی از قبیل دکتر "جمشید حمزه‌زاده" رئیس جامعه هتلداران ایران، دکتر "ابراهیم بای‌سلامی" رئیس هلدینگ گردشگری سازمان تامین اجتماعی ( هگتا )، "مرتضی بانک" مشاور رئیس‌جمهور و معاون کل سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری و همچنین "محسن مهرعلیزاده" عضو کنونی هیات‌مدیره منطقه آزاد کیش نیز از گزینه‌های احتمالی ریاست سازمان میراث فرهنگی و جانشینی "مسعود سلطانی‌فر" هستند که در محافل غیررسمی از آنها نام برده شده است.
 

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
hoteljar
ناشناس
|
hoteljar
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۲
hoteljar
0
1
hoteljar وای بهشتی خیلی دیگه خورده برده یکی بیاد تازه نفس تر