کد خبر: ۱۳۷۸
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۶
اقدامات مثبت سلطانی‌فر در حوزه گردشگری و هتلداری / افتتاح 35 هتل چهار و پنج ستاره
در حالی از رئیس فعلی سازمان میراث فرهنگی به عنوان گزینه اصلی تصدی وزارت ورزش و جوانان نام برده می‌شود که بسیاری از کارشناسان حوزه گردشگری این تغییر را نابه‌هنگام و باعث ضربه زدن به بدنه در حال توسعه گردشگری کشور می‌دانند.

به گزارش پایگاه خبری هتل‌جار در شرایطی که طی چند هفته گذشته همواره شایعاتی مبنی بر رفتن دکتر "مسعود سلطانی‌فر" از سازمان میراث فرهنگی و تصدی پست جدیدی در بدنه دولت به گوش می‌رسید، سرپرست اداره‌کل حوزه ریاست میراث فرهنگی در مصاحبه‌ای با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: ما هم در حد شایعات اطلاع داریم و صحت آن را متوجه نشدیم.

اما با گذشت روزها این شایعات رنگ حقیقت به خود گرفت و امروز( شنبه ) تمامی سایت‌های خبری ضمن تائید این خبر، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور را به عنوان گزینه اصلی تصدی وزارت ورزش و جوانان برای جایگزینی "محمود گودرزی" معرفی نمودند.

در همین راستا پایگاه خبری " انتخاب" با انتشار خبری در این زمینه اعلام کرد: دکتر مسعود سلطانی‌فر، رئیس فعلی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، فردا ( یکشنبه ) به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌شود. 


بدون شک، سوای این موضوع که دکتر "سلطانی‌فر" به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان موفق به کسب رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی بشود یا خیر، مساله مهم‌تر وضعیت صنعت گردشگری و هتلداری کشور پس از این تغییر و تحولات احتمالی خواهد بود؛ دورانی که می‌توان آن را "پساسلطانی‌فر" نامید.

سلطانی‌فر در طول دوران 3 ساله تصدی سمت ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، موفق شده است تا کارنامه قابل قبولی در حوزه‌های مختلف از جمله بخش گردشگری از خود به جای گذارد که در این میان می‌توان به اقداماتی نظیر برگزاری همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری، زمینه‌سازی برای ورود گروه‌های مطرح بین‌المللی به هتلداری ایران و همچنین اجرای طرح انقلاب در هتل‌سازی ایران، اشاره نمود.

همچنین افتتاح 35 هتل چهار و پنج ستاره در این مدت و آغاز عملیات احداث بیش از 800 هتل در سراسر کشور به خوبی نشان دهنده این موضوع است که عملگرد وی در حوزه هتلداری مثبت و قابل‌قبول بوده است.

به هر حال در شرایطی که از رئیس فعلی سازمان میراث فرهنگی به عنوان گزینه اصلی تصدی وزارت ورزش و جوانان نام برده می‌شود، بسیاری از کارشناسان و فعالان حوزه گردشگری این تغییر را نابه‌هنگام و باعث ضربه زدن به بدنه در حال توسعه گردشگری کشور می‌دانند.