کد خبر: ۱۳۲۴
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۲
عدم دعوت از رسانه تخصصی صنعت هتلداری / انتخاب پرحاشیه برترین‌های صنعت گردشگری
پایگاه خبری هتل‌جار ضمن تبریک به تمامی برگزیدگان بزرگداشت روز جهانی گردشگری، هم‌سو با برخی از تشکل‌های فعال در این حوزه از متولیان صنعت گردشگری تقاضا دارد تا ملاک‌های انتخاب برترین‌های صنعت گردشگری را تشریح نمایند.
به گزارش پایگاه خبری هتل‌جار، در مراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری که روز گذشته در سالن همایش‌های صدا و سیما و با حضور رئیس‌جمهور و تنی چند از وزرا و معاونین کابینه برگزار شد، هتل "پیروزی" اصفهان به عنوان هتل برتر کشور انتخاب و مدیریت هتل لوح تقدیر و تندیس هتل برتر را از دکتر حسن روحانی دریافت نمود.

همچنین در این مراسم برترین‌های صنعت گردشگری در سایر حوزه‌ها نظیر رسانه‌های گردشگری، دفاتر خدمات گردشگری، گروه‌های سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری و ... نیز انتخاب و جوایز و تقدیرنامه‌هایی را کسب نمودند.

انتخاب این افراد و موسسات در شرایطی است که از جانب سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان متولی صنعت گردشگری در کشور و برگزارکننده این مراسم، نه پیش از انتخاب و نه حال که جوایز اهدا شده و همه چیز تمام شده است، هیچ ملاک و معیار مشخصی برای نمره‌دهی، ارزش‌گذاری و انتخاب برترین‌های صنعت گردشگری کشور معرفی نشده و این شائبه را ایجاد می‌کند که انتخاب برترین‌ها بر اساس معبارهایی دیگر صورت گرفته است.
از سوی دیگر و جدای از اینکه ملاک و معیار مشخصی برای انتخاب برترین‌ها از جمله برترین رسانه فعال در صنعت گردشگری کشور وجود نداشته، از پایگاه خبری هتل‌جار به عنوان رسانه تخصصی صنعت هتلداری و یکی از معدود رسانه‌های خبری دارای مجوز رسمی در صنعت گردشگری کشور نیز هیچ دعوتی برای حضور و پوشش خبری این مراسم صورت نگرفته است.

در حالی‌که معاون گردشگری قبلا گفته بود برترین‌ها در یک رقابت سالم و بر اساس شاخص‌های تعیین‌شده برگزیده شده‌اند، برخی از تشکل‌های گردشگری حاضر به مشارکت در انتخاب برترین‌ها نشده و علت آن را شفاف نبودن شاخص‌ها و نحوه تعیین شرایط برای انتخاب برگزیده‌ها اعلام کردند.

در همین رابطه، رئیس انجمن صنفی دفاتر سفر هوایی، زیارتی و گردشگری استان تهران با انتقاد از مشخص نبودن معیارها جهت معرفی برگزیدگان گردشگری، اظهار داشت:  يكى از موضوعات مهم اين رويداد معرفى برگزيدگان گردشگرى به ويژه فعالان بخش خصوصى است، نكته‌ای كه چند سالى است به آن پرداخته مي شود ولى هنوز مشخص نيست ملاک انتخاب چه بوده است.

رضا اباذری افزود: لازم است تا معاونت گردشگرى، رزومه‌اى از سوابق، توانمندی‌ها، نوآورى‌ها و ديگر قابليت‌هايی كه منجر به اين انتخاب‌ها شده را به اذهان عمومى معرفى تا شايد به‌عنوان الگوى دفاتر بخش خصوصى قلمداد كنيم.

پایگاه خبری هتل‌جار ضمن تبریک به تمامی برگزیدگان بزرگداشت روز جهانی گردشگری، هم‌سو با برخی از تشکل‌های فعال در این حوزه از مقامات و متولیان صنعت گردشگری کشور تقاضا دارد تا ملاک‌های انتخاب برترین‌های گردشگری در حوزه‌های مختلف را تشریح نمایند.