کد خبر: ۱۲۸۲
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
مهدی نوابی، عضو جامعه تخصصی گردشگری الکترونیکی در این مقاله به مجموعه‌ای از رایج‌ترین اشتباهات در طراحی وب‌سایت‌های هتل و رزرواسیون اشاره کرده که می‌تواند درآمد یک مجموعه را تحت تاثیر قرار داده و به شدت کاهش دهد.


پایگاه خبری هتل‌جار - مهدی نوابی، عضو جامعه تخصصی گردشگری الکترونیکی در این مقاله به مجموعه‌ای از رایج‌ترین اشتباهات در طراحی وب‌سایت‌های هتل و رزرواسیون اشاره کرده که می‌تواند درآمد یک مجموعه را تحت تاثیر قرار داده و به شدت کاهش دهد.


1 - شماره تلفن بدون پاسخ

شما باید در بالای صفحه اصلی وب‌سایت، آدرس و تلفن درست هتل را قرار دهید؛ تلفنی که همیشه پاسخگوی آن باشید. این موضوع بسیار بیشتر از اسلایدر صفحه اصلی یا ویدئوهای وب‌سایت اهمیت دارد. مشتریان بعد از دیدن وب‌سایت علاقه دارند با شما تماس بگیرند و این فرصت مناسبی است برای اینکه آنان را کاملا جذب کنید.


2 - شعارهای بی‌پایه، کلیشه‌ای و بزرگ‌نمایی شده

صفحه اصلی وب‌سایت جای مناسبی برای شعارها و جملاتی نیست که اغراق‌آمیز در مورد هتل بیان شده باشند. هر وب‌سایت زمان کمی‌ دارد برای اینکه بازدیدکننده را به نگاهی عمیق‌تر فرا بخواند و این زمان کم، اگر با این نوع شعار‌ها و جملات کلیشه‌ای و بی‌پایه تلف شد دیگر نمی‌توان به بازگشت مشتری اطمینان داشت.


3 - موسیقی

وب‌سایت شما یک مکان عمومی‌برای انتخاب سرویس است. لطفا موسیقی در سایت خود قرار ندهید. اکثر رزرو‌ها در روزهای کاری هفته و بین ساعات 9 صبح تا 5 بعدازظهر انجام می‌شوند. رزروکننده‌ها از محل کار خود این کار را انجام می‌دهند. موسیقی یا ویدئوی خودکار حتما منجر به ترک سایت شما خواهد شد.


4 - ترافیک وب‌سایت خود را هدر ندهید

لزومی‌ندارد که حتما در سایت هتل شما ویدئویی وجود داشته باشد که مخاطب را به وب‌سایت سرویس ویدئویی خارج از سایت شما راهنمایی کند یا آدرس و لینک بازدید‌کننده سایت شما را به وب‌سایت یا بستر دیگری منتقل کند. آیا فکر می‌کنید مسافری که از وب‌سایت شما وارد یک سرویس ویدئویی می‌شود، به سایت باز می‌گردد؟ عموما این‌گونه نیست. از این نوع لینک‌ها به عنوان سیاه‌چاله سایت یاد می‌کنند؛ زیرا به دست خود، مشتری را به وب‌سایت دیگری واگذار می‌کنید و ترافیک خود را هدر می‌دهید. اگر هم مایل به این کار هستید حتما در پایین صفحه اصلی این لینک‌ها را قرار دهید.


5 - عکس نامناسب

عکس می‌تواند وب‌سایت یک هتل را بهتر کند یا آن را کاملا از بین ببرد. هنوز بسیاری از هتل‌ها دیده می‌شوند که به تولید و بارگذاری تصاویری در شأن وب‌سایت خود اهمیت نمی‌دهند. دیده شده‌ است بسیاری از وب‌سایت‌ها با وجود طراحی و تجربه بسیار عالی، دچار کمبود یا فقدان عکس مناسب هستند. حتما از عکس‌های باکیفیت و تا حد امکان دست اول استفاده کنید و حتما عکس‌های اصلی را به صورت ماهانه یا حداکثر فصلی تعویض کنید.


6 - منوی رستوران و اسپا و اتاق‌های هتل با فرمت PDF

یکی از موارد ناهنجاری که در وب‌سایت‌ها دیده می‌شود این است که منوی سرویس‌ها و گاهی اتاق‌های هتل را به صورت PDF و برای دانلود در وب‌سایت قرار می‌دهند. این کار مشکلاتی برای بازدیدکننده ایجاد می‌کند. اولین مشکل، وجود اینترنت با سرعت مناسب و زمان تلف شده برای دانلود و در مرحله بعد بزرگنمایی و تطبیق با صفحه نمایشگر مورد استفاده است. بر حذر باشید که اطلاعات را این‌گونه در اختیار مخاطب قرار دهید.


7 - وجود تنها یک راه برای ارتباط

اگر در وب‌سایت شما گزینه‌ای با سایز بزرگ وجود داشته باشد که نوشته باشد «همین الان رزرو کنید»، شما هیچ تفاوتی با هزاران وب‌سایت رزرو مشابه دیگر نخواهید داشت. در صورتی که شما نماینده یک هتل هستید باید بهتر باشید. راه‌های دیگری را برای ارتباط به مشتریان خود پیشنهاد دهید. با ما تماس بگیرید، به ما ایمیل بزنید و.... راه‌هایی هستند که برای مخاطبان شما با سلیقه‌های گوناگون اختیارات بیشتری در نظر می‌گیرند. به مشتری احترام بگذارید. این یعنی همه را با یک سلیقه نبینید.


8 - سرویس رزرو نامناسب

باید این نکته را به‌خوبی بدانید سرویس رزروی که از آن استفاده می‌کنید در حقیقت بخش مهمی ‌از وب‌سایت هتل شما است که در کارآیی کلی هتل تاثیر بسیار مهمی‌دارد. زمانی که مخاطبان را وارد یک سرویس رزرو نامناسب می‌کنید در حقیقت دارید اولا تمام هزینه‌ای که متقبل شدید تا مخاطب به این نقطه برسد را به هدر می‌دهید و ثانیا به آنها می‌گویید وقتشان را با شما تلف نکنند و به یک آژانس مسافرتی با کارآیی بیشتر مراجعه کنند.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
hoteljar
علی اصغر
|
hoteljar
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۶
hoteljar
0
0
hoteljar من عاشق صنعت هتلداری هستم و خدا روشکر امروز با سایت خبری شما آشنا شدم
ممنون بابت این مطلب خوب