کد خبر: ۱۲۷۴
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۷
مصاحبه اختصاصی پایگاه خبری هتل‌جار با مدیر هتل پارسیان آزادی تهران
مدیر هتل پارسیان آزادی تهران در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری هتل‌جار ضمن اشاره به شرایط هتل پس از بازگشایی مجدد، پارسیان آزادی را هتل پیشرو در سطح کشور در مبحث "هتل سبز" معرفی کرد.
مدیر هتل پارسیان آزادی تهران در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری هتل‌جار ضمن اشاره به شرایط هتل پس از بازگشایی مجدد، پارسیان آزادی را هتل پیشرو در سطح کشور در مبحث "هتل سبز" معرفی کرد.

به گزارش پایگاه خبری هتل‌جار، سعید سیدکاظمی اظهار داشت: هتل پارسیان آزادی حدود 5 سال جهت عملیات بازسازی زیربنایی تعطیل بود و زمانی که در سال 91 بازگشایی شد به دلیل اینکه میهمانان ومشتریان جذب هتل‌های دیگر شده بودند، ضریب اشغال 20 درصدی را تجربه کرد.


سیدکاظمی در خصوص ضریب اشغال فعلی هتل پارسیان آزادی تهران گفت: از سال 91 تا امروز همواره سیر صعودی در این زمینه داشته‌ایم و در پنج ماه نخست سال جاری نیز با میانگین ضریب اشغال 65 درصد، روند روبه‌رشد سال‌های گذشته را حفظ و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 10 درصد افزایش داشته‌ایم.

وی افزود: البته جا دارد تا این درصد به سطح بالاتری ارتقا پیدا کند که به دلیل کمبود هتل‌های 4 و 5 ستاره در تهران و با توجه به جایگاه شاخص هتل پارسیان آزادی، این درصد اشغال در سال‌های آتی افزایش پیدا خواهد کرد.

سیدکاظمی ضمن اشاره به تاثیر مثبت برجام بر صنعت گردشگری به جهت برگزاری همایش‌ها و رویدادهای بین‌المللی متعدد و در نتیجه ورود میهمانان خارجی به هتل‌های کشور، گفت: هتل پارسیان آزادی صرفا یک هتل بیزینسی نیست و تعداد زیادی از گردشگران و توریست‌های خارجی هنگام ورود و خروجشان از ایران در این هتل اقامت دارند و در نتیجه بخشی از درصد اشغال هتل نیز مربوط می‌شود به تورهایی که به کشور وارد می‎‌شوند.

وی در ادامه با تاکید بر نقش تاثیرگذار هتل پارسیان آزادی در چرخه درآمدزایی شهر تهران در سال اقتصاد مقاومتی، ابراز داشت: 70 درصد از میهمانان هتل پارسیان آزادی را مسافرین خارجی از کشورهای مختلف جهان به ویژه آلمان، ترکیه، چین، کره‌جنوبی و فرانسه تشکیل می‌دهند.

مدیر هتل پارسیان آزادی در رابطه با شرایط صنعت هتلداری در کشور اظهار داشت: صنعت هتلداری در ایران مظلوم واقع شده است و به آن شکل که باید به آن توجه نمی‌شود. قوانین موجود دست‌و‌پا گیر هستند و در اکثر مواقع سرمایه‌گذاران را با نگرانی مواجه می‌کند. مجموع این عوامل باعث شده است تا انگیزه‌ لازم برای ساخت و احداث هتل‌های 4 و 5 ستاره در کشور و علب‌الخصوص وجود نداشته باشد.

سیدکاظمی خاطرنشان ساخت: قطعا حمایت‌های دولتی می‌تواند به عنوان بخش حمایتی و هدایتی در خصوص بحث هتلداری موثر واقع شود و به رشد روزافزون این صنعت برای ارائه خدمات بهتر به گردشگران و میهمانان کمک کند.

سیدکاظمی در ادامه با اشاره به سیاست بنیاد مستضعفان در واگذاری هتل‌ها به بخش خصوصی، تصریح کرد: بحث واگذاری هتل‌ها مربوط می‌شود به اصل 44 قانون اساسی که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته است.

وی گفت: فلسفه وجودی واگذاری هتل‌ها این است که بخش خصوصی وارد حوزه هتلداری شود و تصدی و اداره هتل‌ها را بر عهده گیرد.

سیدکاظمی به عنوان یک کارشناس هتلداری، قرار گرفتن هتل‌ها در قالب زنجیره و مجموعه‌های هتلداری را مطلوب ارزیابی کرد ولی در عین حال معتقد است که بخش دولتی بایستی در زمینه بسترسازی فعالیت داشته باشد و اداره امور را به بخش خصوصی واگذار کند.


مدیر هتل پارسیان آزادی تهران در پایان با اشاره به ورود این هتل به موضوع "هتل سبز"، یادآور شد: هتل پارسیان آزادی به لحاظ جایگاه اجتماعی خود، لازم دانسته تا در راستای مبحث "هتل سبز" سلسله اقداماتی را در زمینه حفظ محیط زیست و صرفه‌جویی انرژی انجام دهد که در این میان می‌توان به حذف تدریجی استفاده از کاغذ در هتل، استفاده از سیستم‌های مدرن جهت بهینه‌سازی و جلوگیری از اتلاف انرژی، اقدامات انجام گرفته در زمینه کاهش مصرف آب، بازاریابی الکترونیک، استفاده از سیستم‌های ارتباطی تعاملی ( IPTD ) و ... اشاره کرد.