کد خبر: ۱۲۵۴
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۳
دبیر جامعه هتلداران هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هتل‌جار خبر داد:
دبیر جامعه هتلداران استان هرمزگان ضمن اعلام خبر ابطال انتخابات سال گذشته هیات‌مدیره جامعه هتلداران این استان به دلیل تناقضات امور اجرایی با اساسنامه، اظهار داشت: داوطلبین تا تاریخ 10 شهریور فرصت دارند تا جهت شرکت در انتخابات جدید ثبت‌نام نمایند.
دبیر جامعه هتلداران استان هرمزگان ضمن اعلام خبر ابطال انتخابات سال گذشته هیات‌مدیره جامعه هتلداران این استان به دلیل تناقضات امور اجرایی با اساسنامه، اظهار داشت: داوطلبین تا تاریخ 10 شهریور فرصت دارند تا جهت شرکت در انتخابات جدید ثبت‌نام نمایند.

به گزارش پایگاه خبری هتل‌جار، "سپنتا" اظهار داشت: در طول بیش از 10 سال فعالیت جامعه هتلداران هرمزگان، همواره شاهد تناقضاتی در امور اجرایی این جامعه با اساسنامه بود‌ه‌ایم، از جمله اینکه اعضای جامعه هتلداران بایستی دارای شرایط و ویژگی‌های خاصی باشند. برای مثال حتما بایستی هتلدار، بهره‌بردار هتل، مدیرعامل شرکت هتلداری و یا حداقل دارای 5 سال سابقه هتلداری با تایید اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باشند.

وی همچنین افزود: حق رای اعضا به هیچ عنوان قابل انتقال به غیر نمی‌باشد.

دبیر جامعه هتلداران هرمزگان افزود: موضوع دیگر این بود که جامعه هتلداران هرمزگان یک تشکل غیرانتفاعی است و بر اساس اساسنامه تشکل‌های غیر انتفاعی مدیرعامل ندارند و تمامی اختیارات اجرایی بر عهده دبیر است.

وی تصریح کرد: در طول این مدت جناب آقای "جعفری" تحت عنوان مدیرعامل جامعه هتلداران هرمزگان مشغول به فعالیت بوده، در حالیکه بر اساس اساسنامه چنین سمتی در جامعه وجود ندارد.

سپنتا ادامه داد: در پی وقوع این اقدامات و تناقضات با اساسنامه، تعدادی از اعضای جامعه هتلداران هرمزگان متشکل از 15 نفر در نامه‌ای به بازرس جامعه خواستار تشکیل مجمع فوق‌العاده جهت تطبیق اساسنامه با عملکرد و اقدامات صورت گرفته، شدند.

وی در خصوص نتیجه نهایی برگزاری نشست فوق‌العاده جامعه به خبرنگار هتل‌جار گفت: در نهایت مقرر شد تا انتخابات سال گذشته هیات‌مدیره جامعه هتلداران هرمزگان تجدید شود زیرا اعضا تمایل داشتند تا همه چیز طبق اساسنامه باشد.

سپنتا در خصوص برگزاری انتخابات مجدد هیات‌مدیره ابراز داشت: داوطلبین تا تاریخ 10 شهریور فرصت دارند تا برای حضور در این انتخابات ثبت‌نام کنند.

سپنتا تصریح کرد: زمان دقیق برگزاری انتخابات پس از ثبت‌نام کاندیداها و تایید اسامی از سوی اداره‌کل میراث فرهنگی استان، اعلام خواهد شد.

وی در پایان گفت: جامعه هتلداران استان هرمزگان متشکل شده است از 5 عضو اصلی شامل: دبیر، رئیس هیات‌مدیره، نایب‌رئیس، خزانه‌دار، عضو هیات‌مدیره و همچنین 2 عضو علی‌البدل که بازرس و علی‌البدل بازرس را شامل می‌شود.

لازم به ذکر است در حال حاضر 42 واحد اقامتی شامل هتل، هتل‌آپارتمان، متل و مهمانپذیر، زیر نظر جامعه واحدهای اقامتی استان هرمزگان  ( به استثنای جزایر کیش و قشم ) فعالیت می‌کنند.