کد خبر: ۱۰۵۰
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۳
نشست اعضای هیات علمی دانشگاه لوزان با معاونت گردشگری اصفهان
سرپرست گروه علمی دانشگاه لوزان سوئیس در دیدار با معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان اصفهان، ابراز امیدواری کرد تا تعامل دو جانبه‌ای میان این دانشگاه و گردشگری اصفهان در زمینه آموزش هتلداری و گردشگری برقرار شود.


به گزارش پایگاه خبری هتل‌جار و به نقل از برنا، سرپرست گروه علمی دانشگاه لوزان سوئیس در دیدار با معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان اصفهان، ابراز امیدواری کرد تا تعامل دو جانبه‌ای میان این دانشگاه و گردشگری اصفهان در زمینه آموزش هتلداری و گردشگری برقرار شود.

این دیدار سرپرست گروه علمی دانشگاه لوزان سوئیس از هدفش در سفر به اصفهان سخن گفت و ضمن تشکر از مسئولین اداره‌کل میراث‌فرهنگی جهت فرصتی که در اختیار وی و گروهش گذاشته‌اند تأکید کرد: من در طی سه ماه گذشته دو بار به اصفهان سفر کرده‌ام.

آمری دیپاکس افزود: با توجه به جاذبه‌های تاریخی و گردشگری اصفهان و همچنین فرهنگ مطلوب مردم ایران، احساس می‌کنم این شهر از شرایط مناسبی برای توسعه گردشگری برخوردار است و این در حالیست که در طی این دو سفر متوجه شدم مردم ایران و اصفهان از فرهنگ میهمان‌نوازی، حتی بیشتر از مردم اروپا برخوردار هستند.

وی ادامه داد: مایل هستیم تا در صورت توافق دوجانبه، با توجه به این که دانشگاه لوزان کشور سوئیس از سابقه طولانی در امر آموزش گردشگری برخوردار است، بتوانیم تجارب خودر را در قالب انعقاد تفاهم‌نامه و تأسیس یک مؤسسه گردشگری به اصفهان انتقال دهیم.

در ادامه این دیدار محسن یار‌محمدیان، معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان اصفهان نیز ضمن سپاسگزاری از سفر هیات سوئیسی به ایران از پیشنهاد توسعه آموزشی و انتقال تجارب در این زمینه استقبال کرد و گفت: به‌راستی اصفهان شهری جهانی است که با دارا بودن جاذبه‌های بی‌بدیل تاریخی و طبیعی و همچنین با دارا بودن بیش از یک سوم صنایع‌دستی جهان، مقصد مناسبی برای گردشگران خارجی است؛ لذا با توجه به اینکه امروز گردشگری به عنوان یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های توسعه اصفهان مطرح شده، نیاز به آموزش‌های تخصصی و با کیفیت، جهت توسعه کیفی خدمات گردشگری اصفهان بیش از هر زمان دیگر احساس می‌شود.